Twórcy Returnal ostrzegają przed automatycznymi aktualizacjami gry

Zainstalowanie patcha może przerwać rozgrywkę.

  • Autorzy Returnal zachęcają, by wyłączyć automatyczne aktualizacje gry
  • Nowy patch produkcji pojawi się wieczorem

Dziś wieczorem studio Housemarque opublikuje nowy patch Returnal. Deweloperzy radzą jednak graczom, by wyłączyli funkcję automatycznych aktualizacji na PS5.

Sugestia twórców związana jest z charakterystyką pozycji. W produkcji każda śmierć lub wyłączenie tytułu albo konsoli oznacza bowiem, że wracamy do punktu początkowego, tracąc większość zgromadzonego wyposażenia.

Projekt nie oferuje na razie funkcji zapisu zabawy, a jedynym sposobem na wstrzymanie zmagań na dłużej przy zachowaniu postępów jest przełączenie PS5 w tryb wstrzymania. Instalacja automatycznie pobranej aktualizacji samoczynnie wyłącza jednak uruchomioną grę, co w przypadku Returnal jest równoznaczne z przerwaniem aktualnie trwającej rozgrywki.

Wspomniany patch pojawi się na serwerach Sony dzisiaj o godzinie 21:00 czasu polskiego. Na razie nie wiadomo, co dokładnie naprawi, ale kilka dni temu twórcy opublikowali listę znanych błędów, wśród których są problemy z dźwiękiem i interakcją z fabrykatorami lub drzwiami.

Deweloperzy wiedzą również o bugach związanych awariami i wyłączaniem tytułu na PS5, ale zasugerowali, że mogą dotyczyć nie gry, a systemu PS5. Jeżeli zaś walczycie o przetrwanie na Atropos, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem do Returnal.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami