Sony nie rezygnuje z chmury i szykuje "ofertę unikalną dla PlayStation"

Firma współpracuje z Microsoftem.

Szef Sony Interactive Entertainment przekonuje, że koncern wciąż pracuje nad własną usługą rozgrywki w tak zwanej „chmurze”. Menedżer obiecuje, że przygotowywana propozycja będzie „unikalna” dla platform PlayStation.

W wywiadzie dla japońskiego Nikkei prezes firmy - Jim Ryan - podkreśla, że korporacja współpracuje z Microsoftem, z którym w 2019 roku podpisała porozumienie o wykorzystaniu Azure, czyli serwerów używanych przez usługę xCloud.

- Moglibyśmy zastosować rozwiązanie na potrzeby naszej infrastruktury technicznej, ale przygotowywana przez nas oferta, oparta na chmurze i skierowana do graczy, będzie unikalna i dostępna tylko na PlayStation - tłumaczy, cytowany przez serwis VGC.

ps_now_dostepne
Sony ma już jedną usługę w „chmurze”, ale nie jest dostępna w Polsce

- Wciąż rozmawiamy z Microsoftem, z którym wymieniamy się pomysłami. Pojawiło się kilka interesujących rzeczy, więc kiedy tylko nadejdzie właściwy czas, ogłosimy naszą strategię opartą na „chmurze” - dodaje Ryan.

Nadmienić należy, że Sony posiada już usługę streamingową o nazwie PS Now. Projekt jest jednak dostępny tylko w kilku krajach (z oferty nie mogą skorzystać użytkownicy z Polski) i ma pewne ograniczenia.

Zapytano też Ryana o ewentualny negatywny wpływ „chmury” na tradycyjne konsole. Stwierdził, że jest za wcześnie na udzielenie odpowiedzi, ale przyznał, że pod koniec generacji technologia może odegrać pewną rolę, choć jest większym optymistą w tej kwestii niż jeszcze rok temu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami