Apple zapewnia, że ma sporą konkurencję na rynku gier. Trwa konflikt z Epic

Wkrótce ważna decyzja sądu.

  • W maju następna rozprawa sądowa w sporze Apple - Epic Games
  • Sędzina określi, czy praktyki Apple uznać można za monopol
  • Te zarzuty to kluczowy argument Epic w konflikcie

Zbliża się termin kolejnej rozprawy związanej z konfliktem Apple oraz Epic Games. Ta pierwsza korporacja zamierza argumentować, że zmaga się ze sporą konkurencją na rynku gier wideo - wynika z dokumentów sądowych.

Druga strona konfliktu od dawna zapewnia bowiem, że ścisła kontrola producenta iPhone'ów nad dystrybucją aplikacji i płatnościami na systemie iOS to praktyki monopolistyczne, tak samo jak pobieranie 30-procentowej prowizji od transakcji.

2
Fortnite ma się dobrze pomimo konfliktu

Apple już wcześniej starało się udowodnić, że konkuruje po prostu na szerszym rynku gier wideo z innymi podmiotami. W tym celu w lutym obecnego roku sąd na wniosek korporacji nakazał Valve podzielić się informacjami na temat działalności sklepu Steam.

Rozprawa odbędzie się w maju. Sędzina Yvonne Gonzalez Rogers będzie musiała orzec, czym dokładnie jest „rynek” aplikacji. Epic będzie argumentowało, że iOS to zamknięty ekosystem, a Apple ma w nim monopol. Korporacja zapewni za to, że konkuruje na większym polu, za rywali mając też Valve, Microsoft z Xboksem czy Nintendo - informuje agencja Reuters.

Konflikt na linii Epic - Apple trwa od ubiegłego roku. Producent Fortnite wprowadził wtedy własny system płatności do gry, omijający 30-procentową prowizję, za co tytuł został wkrótce usunięty z dystrybucji na iOS, rozpoczynając spór prawny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami