GeForce Now i Google Stadia dostępne na konsolach Xbox

Poprzez przeglądarkę.

  • Przeglądarka internetowa na Xbox One i Xbox Series X/S pozwala używać GeForce Now i Google Stadia
  • Dzięki usługom, na konsolach Microsoftu można uruchomić gry z PC

Na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S pojawiła się wczesna wersja nowej odsłony przeglądarki Edge. Okazuje się, że program umożliwia korzystanie z platform streamingowych GeForce Now i Google Stadia.

Aplikacja, która na razie dostępna jest tylko dla testerów w ramach programu Alpha Skip-Ahead, oparta jest na Chromium, czyli silniku wykorzystywanym także w Chrome. To właśnie wspomniane rozwiązanie pozwala używać usług grania w tak zwanej „chmurze”.

GeForce Now umożliwia rozgrywkę w tytuły z PC, a konkretniej pozycje kupione wcześniej na Steamie, Epic Games Store lub GOG - gry są transmitowane przez internet do urządzenia odbiorcy. W teorii można więc na Xbox Series X/S włączyć Death Stranding lub Cyberpunk 2077 z ray tracingiem.

Usługę sprawdził między innymi youtuber o pseudonimie Joe Chip. Internauta zwraca uwagę, że z powodu braku obsługi myszy na konsolach Microsoftu niektóre produkcje - w tym Quake 2 RTX - mogą nie działać poprawnie.

Google Stadia funkcjonuje nieco inaczej: użytkownik uzyskuje dostęp do tytułów, które nabył bezpośrednio na platformie albo otrzymał poprzez opłacanie miesięcznego abonamentu.

Niewykluczone, że wzorem wymienionych usług, na konsolach Xbox zadziała xCoud, gdy wiosną bieżącego roku zadebiutuje wersja przeznaczona dla przeglądarek internetowych.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami