Banan jako kontroler - Sony patentuje nową technologię

Granie dowolnym przedmiotem.

  • Sony pracuje nad rozwiązaniem, który zamieniałby przedmioty w kontrolery do gier
  • Patent opisuje działanie technologii na przykładzie banana i pomarańczy

W amerykańskim urzędzie patentowym Sony zarejestrowało patent na technologię, która umożliwiłaby zamianę dowolnego przedmiotu w kontroler do gier.

Złożony w lipcu 2020 roku, a opublikowany na początku ubiegłego miesiąca dokument opisuje rozwiązanie, dzięki któremu użytkownik mógłby używać „niedrogiego, prostego i nieelektrycznego urządzenia” do sterowania rozgrywką.

banan_kontroler1
Banana można byłoby używać jak kontrolera (rysunek z patentu)

Odnaleziony przez GamesIndustry patent zakłada, że kamera śledziłaby trzymany przez gracza przedmiot i śledziła obiekt, analizując piksele, kontury lub kolor. Twórcy gier mogliby w swoich produkcjach implementować systemy które rozpoznawałyby podobne rzeczy jako kontrolery.

Dokument przedstawia działanie technologii na przykładzie banana, poruszanie którym mogłoby sterować ruchem kamery. Użytkownicy otrzymaliby też możliwość wykorzystania owocu jako drążka do kierowania samolotem.

banan_kontroler2
Byłaby też możliwość korzystania z dwóch przedmiotów (rysunek z patentu)

To jednak nie wszystko, ponieważ w innym zaprezentowanym przykładzie gracz używa dwóch pomarańczy jako kierownicy. Ponadto rozwiązanie pozwoliłoby nakładać na przedmioty wirtualne przyciski, choć najprawdopodobniej z wykorzystaniem gogli VR.

Oczywiście należy pamiętać, że technologia na razie istnieje jedynie w formie patentu, co oznacza, że niekoniecznie może zostać zrealizowana i faktycznie wdrożona do produktów konsumenckich.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami