Nabywcy Control Ultimate Edition żądają zwrotu pieniędzy, bo gra trafi do PS Plus

Chodzi o wersje PS4 i PS5.

Wczoraj ujawniono, że Control Ultimate Edition na PS4 i PS5 pojawi się w lutowej ofercie PS Plus. W związku z tym niektóry nabywcy wspomnianego wydania gry żądają zwrotu pieniędzy.

Na nowej konsoli Sony zbiorcza edycja produkcji (zawiera podstawowy tytuł i dwa rozszerzenia fabularne) ukaże się dopiero 2 lutego, jednak od września dostępna jest na PlayStation 4 z opcją darmowego upgrade'u na platformę następnej generacji.

Niektórzy nabyli wersję PS4, ale czekali z uruchomieniem gry aż pojawi się wydanie dedykowane PS5. Kiedy okazało się, że pozycję bez dodatkowych opłat otrzymają abonenci PS Plus, poczuli się zawiedzeni i domagają się zwrotu pieniędzy.

Jak zwracają uwagę nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, nie wiadomo, czy Sony spełni prośby, ponieważ o refundację można starać się, jeśli od zakupu nie minęło 14 dni, a użytkownik nie rozpoczął pobierania produktu. Wiele osób nie spełnia powyższych warunków.

„Kupiłem Control Ultimate Edition 11 stycznia. Nigdy nie pobrałem tytułu - czekałem na wydanie PS5. Teraz, gdy ogłoszono, że trafi do lutowego PS Plus, Sony nie przyzna mi zwrotu, ponieważ od zakupu minęło ponad 14 dni (16)” - pisze na Twitterze internauta Tugg Speedman.

„Ja także! To było cyniczne zachowanie ze strony 505 Games i Remedy, którzy zaczęli sprzedawać edycję Ultimate na miesiąc nim wzięli pieniądze od Sony, by umieścić tę wersję w PS Plus. Zwłaszcza z perspektywy fanów, który musieli nabyć grę dwa razy!” - wtóruje whereisaaron.

Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Control Ultimate Edition to jedyna wersja tytułu, który otrzyma upgrade do edycji na nowe konsole. Posiadacze podstawowej produkcji nie mogą liczyć na bezpłatne ulepszenie i muszą kupić bogatsze wydanie.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami