Twórcy Warframe zapewniają, że zachowają "kreatywną niezależność" po wykupieniu przez Tencent

Oświadczenie Digital Extremes.

  • Digital Extremes zapewnia, że wykupienie przez Tencent nie wpłynie na studio
  • Deweloperzy pozostaną „kreatywnie niezależni”

Latem chiński Tencent wykupił Leyou Technologies, do którego należy odpowiedzialny za popularne Warframe zespół Digital Extremes. Ekipa zapewnia teraz, że zmiana właściciela nie wpłynie na działalność deweloperów.

„Zachowamy kreatywną niezależność, nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian do Warframe lub sposobu funkcjonowania naszego studia, będziemy tak jak dotychczas oddani wam, społeczności, która towarzyszyła nam na każdym kroku od premiery gry” - napisano na stronie firmy.

Deweloperzy zaznaczyli, że priorytetem jest słuchanie fanów oraz ulepszanie bezpłatnej produkcji na podstawie nadsyłanych opinii. Obiecują przygotowywanie „świetnych historii i mechanizmów rozgrywki”.

„Tencent jest dobrze znany z respektowania decyzji kreatywnych i integralności własnych studiów, zapewniając zespołom autonomię i niezależność do eksperymentowania, wprowadzania innowacji i rozwoju” - dodano.

Chiński wydawca jest jedną z największych firm w branży na świecie - ma udziały między innymi w Epic Games oraz odpowiedzialnym za League of Legends zespole Riot Games. Wielu graczy obawia się jednak, że ze względu na swój rodowód spółka zechce wprowadzać cenzurę.

Obecnie twórcy Warframe koncentrują się między innymi na przygotowywaniu nowej zawartości do gry i wersji dedykowanej Xbox Series X/S, która ukaże się wiosną 2021 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami