Nową funkcję PS5 stworzono specjalnie dla gier single-player

Wynika z wewnętrznych dokumentów Sony.

  • Wewnętrzna prezentacja Sony przekonuje, że gry single-player „rozkwitają”
  • Funkcję Aktywności zaprojektowano pod kątem tytułów dla pojedynczego gracza

Dostępną na PS5 funkcję Aktywności, która umożliwia uruchomienie konkretnego fragmentu tytułu, przygotowano z myślą o grach single-player - wynika z wewnętrznych dokumentów firmy Sony.

Magazyn Vice dotarł do slajdów, które były elementem dwuczęściowej prezentacji, przekazanej wybranym deweloperom w 2019 roku. Ta wyjaśniała twórcom działanie wspomnianej opcji Activities oraz systemu porad i wskazówek w formie wideo.

W dokumentach przywołano tezę, jakoby pozycje dla pojedynczego gracza „umierały”. Sony stwierdziło, że trend jest odwrotny - dane firmy sugerują podobno, że „single-player rozkwita”. Na podstawie przeprowadzonych ankiet i sondaży koncern wyszczególnił jednak kilka kwestii, które utrudniają odbiór tytułów do zabawy w pojedynkę.

Częstym problemem jest brak informacji, ile potrwa ukończenie danej misji - zwłaszcza, kiedy na wirtualną rozrywkę można poświęcić tylko kilka godzin dziennie. Innych zniechęca fakt, że gdy utkną w jakimś fragmencie, znalezienie porady w Internecie zajmuje wiele czasu. Są też obawy o spoilery w mediach społecznościowych. Użytkownicy zapominają także, czym poprzednio zajmowali się w grze.

Według Sony, wymienione kłopoty są źródłem „barier” dla użytkowników. Firma przekonywała, że można byłoby je rozwiązać poprzez umożliwienie natychmiastowego rozpoczęcia rozgrywki w konkretnym fragmencie w określonej produkcji.

Sposobem na wyeliminowanie opisanych w prezentacji problemów jest właśnie funkcja Aktywności - opcja pozwala z poziomu menu konsoli włączyć wybrane zadanie i przedstawia przewidywany czas ukończenia misji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami