Grupa handlarzy, która wykupiła tysiąc Xbox Series X, nie otrzyma swoich konsol

Sklep anulował wszystkie zamówienia.

  • Sklep, w którym grupa CrepChiefnotify wykupiła ponad 1000 konsol Xbox Series X, anulował zamówienia
  • Powodem jest fakt, że urządzenia nie były dostępne w sprzedaży

Niedawno brytyjska grupa CrepChiefnotify, która zasłynęła z masowego wykupywania PS5 w celu sprzedawania urządzeń z zyskiem, oznajmiła, że „zabezpieczyła” ponad 1000 konsol Xbox Series X. Okazuje się, że nieskutecznie, ponieważ sklep anulował złożone zamówienia.

Anonimowy członek organizacji w rozmowie z serwisem VGC ujawnił, że handlarze nabyli sprzęty w sieci Very. Teraz jednak przedstawiciele tej ostatniej poinformowali, że musiano odmówić realizacji zamówień.

- W wyniku technicznego błędu przez krótki moment w niedzielę niektórzy mogli złożyć zamówienie na konsole PS5 i Xbox Series X. Te przedmioty nie były jednak wystawione na sprzedaż i klienci otrzymali informację o anulowaniu zamówień - wyjaśniono w rozmowie z serwisem stacji Sky News.

Nadmienić należy, że urządzeń nie otrzymają nie tylko członkowie CrepChiefnotify, ale także zwykli użytkownicy, którzy sądzili, że zdołali kupić sprzęt. Wszyscy konsumenci dostaną zwrot pieniędzy najpóźniej w ciągu 72 godzin.

Standardowo sklep Very stosuje zabezpieczenie, które umożliwia kupno tylko jednej konsoli na dany adres. Wspomniana grupa handlarzy zdołała najwyraźniej ominąć ograniczenia.

CrepChiefnotify zrzesza tysiące osób, które w zamian za miesięczny abonament uzyskują dostęp do narzędzi umożliwiających zamawianie trudno dostępnych produktów. Organizacja twierdzi, że nie używa botów, ale redakcja Business Insider przekonuje, że stosowane jest oprogramowanie, wykupujące towar w momencie pojawienia się w ofercie sklepów.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami