Wiedźmin - obsadzono rolę królowej Meve w 2 sezonie

Władczyni Lyrii i Rivii.

  • W 2. sezonie „Wiedźmina” pojawi się królowa Meve
  • W bohaterkę wcieli się Rebecca Hanssen

Twórcy realizowanego dla platformy Netflix serialu „Wiedźmin” obsadzili rolę Meve - znanej z książkowego oryginału królowej Lyrii i Rivii. Postać pojawi się w 2. sezonie produkcji.

Jak pisze serwis Redanian Intelligence, który uchodzi za jeden z najlepiej poinformowanych portali w kwestii adaptacji przygód Geralta z Rivii, we wspomnianą władczynię wcieli się Rebecca Hanssen.

Aktorka pojawiła się między innymi w filmie „Enola Holmes”, gdzie była dublerką odgrywającej tytułową rolę Millie Bobby Brown. Użycza też głosu jednej z postaci w Baldur's Gate 3.

wiedzmin_meve_aktorka
Rebecca Hanssen (screen z serwisu Redanian Intelligence)

Według informacji pozyskanych przez Redanian Intelligence, Meve pojawi się w kilku odcinkach 2. sezonu, choć nie jest jasne, w ilu dokładnie. Wiadomo jednak, że widzowie ujrzą monarchinię w tych reżyserowanych przez Sarah O'Gorman i Eda Bazalgette'a, a artyści przygotowują odpowiednio odcinki nr 3 i 4 oraz 5 i 8.

W powieściach Andrzeja Sapkowskiego królowa oficjalnie nadała Białemu Wilkowi tytuł „Geralta z Rivii”. Warto zaznaczyć, że władczyni jest też główną bohaterką karcianej gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści od CD Projekt Red.

Dokładna data premiery 2. sezonu serialu „Wiedźmin” nie jest znana, choć nowe odcinki powinny zadebiutować w 2021 roku. Obecnie trwają prace na planie zdjęciowym.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami