"Niczego nie żałujemy" - twierdzi grupa, która wykupiła 3500 sztuk PS5, by sprzedać je drożej

Akcja pomogła rzekomo członkom w trudnej sytuacji finansowej.

  • CrepChiefnotify tłumaczy, w jaki sposób „zabezpieczyło” aż 3500 PS5
  • Grupa twierdzi, że nie użyła botów
  • Ponadto, akcja pomogła rzekomo członkom społeczności znajdującym się w trudnym położeniu

Brytyjska grupa handlarzy o nazwie CrepChiefnotify, która zdołała nabyć 3,5 tysiąca egzemplarzy PS5, by następnie sprzedać konsole z zyskiem, opublikowała na Facebooku krótkie oświadczenie, tłumaczące podejście firmy do sprawy. Pracownicy podkreślają, że „niczego nie żałują”, bo akcja pomaga członkom między innymi opłacić rachunki.

„Duża część osób z naszej społeczności została zwolniona lub w inny negatywny sposób odczuła skutki pandemii” - tłumaczy CrepChiefnotify. [Dzięki zyskom ze odsprzedaży PS5 - red.], tym ludziom udało się opłacić rachunki, zapełnić stoły jedzeniem i zapewnić swoim dzieciom świąteczne prezenty. Być może to nieszczęście, że jakieś dziecko nie zobaczy PS5 pod choinką, ale inne mogłoby tam w ogóle nic nie zobaczyć”.

Dla pełnego kontekstu - CrepChiefnotify składa się z 12 pracowników, ale również tysięcy członków, opłacających miesięczny abonament (30 funtów) w zamian za dostęp do rozwiązań pomagających w kupnie mocno limitowanych przedmiotów. Dawniej były to głównie buty sportowe.

Handlarze twierdzą, że na premierę konsoli „zabezpieczyli” już 2472 sztuk PS5. W oświadczeniu zaprzeczają też, jakoby członkowie CrepChiefnotify używali do kupna konsoli automatycznego oprogramowania, czyli botów - mimo że taka sugestia pojawiła się w niedawnym wywiadzie pracownika z Business Insider. Zgodnie z aktualną wersją, tak dużą liczbę konsol udało się kupić dzięki sprytowi i odpowiedniemu przygotowaniu.

„W dniu premiery zaczął się chaos. Raz jeszcze przygotowaliśmy grupę, poinformowaliśmy wszystkich o potencjalnych zyskach i byliśmy gotowi do startu. Ten dzień nadszedł, a członkowie rozpoczęli ucztę, zabezpieczając 2472 konsole, nie z botami, jak twierdzą media, tylko ręcznie. Jasne, mamy przewagę ze swoją wiedzą i narzędziami obserwującymi, ale to po prostu dobre przygotowanie”.

Reklama

Skocz do komentarzy (19)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (19)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami