Gry Bethesdy mają być "pierwsze lub najlepsze" na platformach Microsoftu

Nie chodzi o zupełną wyłączność.

  • Microsoft nie chce zabierać gier Bethesdy z PlayStation i innych platform
  • Firmie zależy najwyżej na czasowej wyłączności lub lepszej zawartości

Gry od studiów Bethesdy będą „albo pierwsze, albo najlepsze” na platformach Microsoftu - powiedział szef finansów działu Xbox podczas wystąpienia na konferencji Jefferies Interactive Entertainment.

Tim Stuart zaznaczył, że Microsoft nie ma zamiaru zabierać produktów Bethesdy z innych platform.

- Będziemy dalej sprzedawać ich gry na platformach, na których są dostępne dzisiaj. Zobaczymy jednak, jak to będzie wyglądać i z czasem wprowadzimy pewne zmiany - podkreślił Stuart.

- Microsoft chciałby, żeby na dłuższą metę ta zawartość była dostępna w pierwszej kolejności, albo żeby była lepsza czy bardziej zróżnicowana na naszych platformach - dodał przedstawiciel firmy.

Stuart zaznaczył też, że gry Bethesdy są z perpsektywy Microsoftu bardzo ważne dla usługi Game Pass. Mogą przyciągnąć wielu nowych graczy i zachęcić ich do subskrybcji.

Dla przypomnienia - oprócz Bethesda Game Studios, do Microsoftu należą teraz między innymi id Software, Arkane Studios, MachineGames czy Tango Gamework.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami