Policja w siedzibie Ubisoft Montreal - w budynku miano więzić zakładników

Zgłoszenie okazało się fałszywe.

  • Policja interweniowała w siedzibie Ubisoft Montreal
  • Służby dostały informację o przetrzymywanych w budynku zakładnikach
  • Nikt nie został ranny

Wczoraj wieczorem czasu polskiego w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się informacje o działaniach policyjnych przeprowadzanych w siedzibie studia Ubisoft Montreal. Interwencja to efekt najprawdopodobniej fałszywego zgłoszenia.

Jak pisze serwis IGN, stróże prawa prowadzili operację w budynku, w którym pracują twórcy serii Assassin's Creed. Internetowe relacje wskazywały, że członkowie zespołu barykadowali się w pomieszczeniach lub uciekali - dla własnego bezpieczeństwa - na dach.

W oficjalnym komunikacie lokalna policja potwierdziła, że prowadziła działania w siedzibie Ubisoft Montreal. Interwencję miała miejsce po otrzymanej informacji, według której w biurowcu miano przetrzymywać zakładników.

W akcji wzięła udział „duża liczba” stróżów prawa. Zabezpieczono teren i nakazano ewakuację budynku, ale - jak podkreślono w oświadczeniu - nie zidentyfikowano żadnych napastników i nikt nie został ranny. Wezwanie było najprawdopodobniej fałszywe i śledczy spróbują teraz namierzyć osobę odpowiedzialną za zgłoszenie.

„Chcemy wyrazić uznanie dla odwagi i opanowania, jakie wykazały wszystkie nasze zespoły. Koncentrujemy się na tym, by upewnić się, że są zdrowi i w dobrym samopoczuciu. Chcielibyśmy też podziękować policji za szybką i profesjonalną reakcję, co pomogło w opanowaniu sytuacji” - napisało Ubisoft Montreal w wystosowanym komunikacie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Phil Spencer gardzi wojną konsolową

Sukces nie wymaga porażki konkurencji.

PS5 otrzyma w przyszłości ważną funkcję - obsługę VRR

Zmienna częstotliwość odświeżania również na konsoli Sony.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami