Phil Spencer chciałby więcej gier single-player od Xbox Game Studios

Ważna jest różnorodność.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - przyznał, że oczekiwałby od własnych studiów przygotowania większej liczby tytułów dla pojedynczego gracza.

- Produkcje z początkiem, środkiem i finałem, po ukończeniu których można przejść do następnej pozycji, gry single-player nastawione na narrację (…) mogą być mocnym elementem naszej subskrypcji [Game Pass - red.] - tłumaczy w rozmowie z serwisem GameReactor.

- Moim celem jest oferowanie zróżnicowanego katalogu pozycji sieciowych i tytułów dla pojedynczego gracza. Chciałbym ujrzeć więcej gier single-player od naszych studiów, ponieważ z czasem zaczęliśmy być firmą, która skupia się głównie na projektach multiplayerowych - dodaje Spencer.

gears_5_singleplayer
Gears 5 to jedna z kilku gier single-player od Microsoftu

Szef działu Xbox podkreślił jednocześnie, że nikt w koncernie z Redmond nie narzuca deweloperom zastosowania konkretnego modelu biznesowego. Decyzja o rozwijaniu danej produkcji jako usługi zależy więc od jej twórców.

W mijającej generacji niektórzy krytykowali Microsoft za stosunkowo niewielką liczbę gier nastawionych na fabułę oraz rozgrywkę w pojedynkę - zwłaszcza na tle przygotowanej przez Sony oferty na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami