PS5 rozebrane na części. Sony opowiada o konsoli

Co znajdziemy na zewnątrz i wewnątrz?

Sony zamieściło w sieci materiał, w którym przeprowadza analizę komponentów PlayStation 5. Prowadzący rozkręcił konsolę na części i opowiedział o każdej z nich. Komentarz jest w języku japońskim, ale można włączyć angielskie napisy.

PS5 ma 104 mm szerokości, 390 mm wysokości i 260 głębokości. Konsola jest znacznie większa niż PS4, ale Sony podkreśla, że ze zmianą rozmiaru wiąże się też wyższa moc obliczeniowa i mniejszy poziom hałasu.

Z przodu urządzenia znajdziemy port USB typu A oraz C, natomiast z tyłu - dwa porty USB-A, port LAN i wejście zasilające. Szczeliny z przodu konsoli to miejsca, z których PS5 zasysa powietrze. Ciepło wydmuchuje natomiast na całej długości tylnego panelu.

ps5_czesci_1

Konsola może stać pionowo albo poziomo - w obu przypadkach na zdejmowanej podstawce, przytwierdzanej na śrubę lub klips, w zależności od pozycji.

Z materiału wynika, że białe panele są łatwe do usunięcia i może to zrobić każdy użytkownik.

ps5_czesci_2

W dwóch miejscach wewnętrznej obudowy znajdują się odpylniki, których zadaniem jest zatrzymywanie kurzu. Nadmiar brudu wyciąga się za pomocą odkurzacza, przykładając rurę do otworów.

ps5_czesci_3

Analiza wewnętrznych części PS5 zaczyna się w okolicach połowy materiału. Możemy z bliska przyjrzeć się między innymi napędowi optycznemu, CPU (8 rdzeni; 3,5 GHz), GPU (2,23 Ghz; 10,3 TFLOPs), pamięci systemowej (16 GB GDDR6, przepustowość 448GB/s) czy pamięci wewnętrznej (825 GB NVMe SSD, prędkość 5,5 GB/s.).

ps5_czesci_4

Pod koniec jest też rzut okiem na system chłodzenia z płynnym metalem i radiatorem, a także spojrzenie na zasilacz.

Reklama

Skocz do komentarzy (28)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (28)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami