xCloud we wrześniu w Polsce - ponad sto gier na smartfonie dzięki "chmurze"

Nowy wymiar rozgrywki?

Project xCloud, czyli rozgrywka w „chmurze” od Microsoftu, zadebiutuje w Polsce oraz 21 innych krajach już 15 września - poinformował koncern z Redmond. Będzie dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate.

Gracze otrzymają dostęp do ponad stu gier, w tym m.in. do Gears 5, Minecraft Dungeons, Destiny 2, Yakuza Kiwami 2 czy Tell Me Why. W przyszłości tytuły pochodzące od deweloperów Xbox Game Studios będą udostępniane w ramach usługi zaraz po premierze.

Project xCloud pozwoli na zabawę w jednej grze na kilku platformach, z zachowaniem wszystkich postępów. Po rozpoczęciu rozgrywki na komputerze lub Xbox One, wznowimy ją na smartfonie bądź tablecie. Nie utracimy przy tym dostępu do zapisanych stanów gry, listy znajomych, osiągnięć czy ustawień kontrolera.

Użytkownicy zagrają także w trybach multiplayer na różnych platformach. Jako przykład Microsoft podaje Sea of Thieves, w którym będziemy uczestniczyć w tej samej sesji na dowolnym urządzeniu - komputerze, konsoli, smartfonie lub tablecie.

xx
Gry znane z PC i konsol teraz także na smartfonach i tabletach

Xbox Game Pass Ultimate to usługa, łącząca trzy abonamenty: Game Pass na Xbox One, Game Pass na PC i Live Gold. Koszt abonamentu wynosi 54,99 zł miesięcznie.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Microsoft

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami