Współtwórca Wiedźmina 3 projektuje grę o realistycznej walce na miecze

Wygląda imponująco.

Niezależny deweloper Kubold - animator i aktor motion capture, który pracował nad Wiedźminem 3 - zapowiedział Hellish Quart. To oparta na fizyce gra PC o pojedynkach na miecze i szpady, osadzona w XVII w.

Krótki zwiastun dobrze oddaje naturę starć w symulatorze. Ostrza muszą fizycznie dotknąć oponenta, by zadać obrażenia, przy czym wystarczy nawet jeden cios, by zwyciężyć.

Animacje opracowano z wykorzystaniem techniki przechwytywania ruchu (wspomnianego wcześniej motion capture), a postacie noszą przeskanowane trójwymiarowo i przeniesione do gry stroje, zgodnie z obowiązującą niegdyś modą.

W Hellish Quart pokierujemy Kozakami, Tatarami, tureckimi Janczarzami, francuskimi Muszkieterami, a nawet Husarią.

hel2
W fazie wczesnego dostępu wybierzemy spośród pięciu postaci - finalnie ma być ich 12

Z opisu gry na Steamie wynika, że cztery przyciski na kontrolerze odpowiadają czterema kierunkom ciosów, natomiast bohaterowie blokują automatycznie. Gra trafi do wczesnego dostępu „wkrótce”, przy czym będzie oferować tylko część planowanej przez twórcę zawartości.

Źródło: Steam

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami