Death Stranding 2 już powstaje? Dziecko i statek to wyraźne wskazˇwki

Zagadkowe tweety Hideo Kojimy.

Hideo Kojima pracuje już nad Death Stranding 2 lub grą osadzoną w tym samym uniwersum - wynika z wpisów japońskiego dewelopera na Twitterze.

Pierwsza wskazówka to tweet, w którym twórca Metal Gear Solid przybliżył swoją metodę pracy zdalnej: „Oto mój sposób opracowywania nowego projektu z Yojim [Shinkawą, artystą współpracującym z Kojimą - red.]. Najpierw omawiamy setting każdej postaci, tło, świat, kolor, cechy charakterystyczne, role, obrazy, pomysły i słowa kluczowe (...)”. Na dołączonym zdjęciu widać tzw. BB. Dziecko Łącznikowe to kluczowa postać w Death Stranding.

W przypadku drugiej publikacji opis nie jest już tak istotny w kontekście tajemnicy nowej gry Hideo Kojimy. Kluczowy jest natomiast szkic pojazdu, który - jak wskazują użytkownicy ResetEra - po powiększeniu i obróceniu ukazuje napis „Bridges”.

ds1
Źródło: ActWan na ResetEra
ds2
Źródło: ActWan na ResetEra

W Death Stranding jest to firma, której celem jest zjednoczenie rozbitej społeczności USA po kataklizmie. Rysunek wyraźnie odwołuje się do uniwersum gry, choć kształt pojazdu sugeruje jednak, że jego przeznaczeniem jest latanie.

Kojima w przeszłości stwierdził już, że rozważa kolejną część Death Stranding, ale jeśli podjąłby się tego zadania, „zacząłby od początku”.

Źródło: ResetEra

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami