Easter egg z The Last of Us odnaleziony w Uncharted 4 dopiero po czterech latach

Aktualizacja: odkrycie nie jest nowe.

Aktualizacja: GermanStrands nie był pierwszą osobą, która odkryła w Uncharted 4 easter egg z klikaczem. Pomimo sugestii dewelopera, nawiązanie dostrzeżono już krótko po premierze gry.

Oryginalna wiadomość: Gracz, który na Twitterze podpisuje się jako GermanStrands, jako pierwszy odnalazł w Uncharted 4 nawiązanie do uniwersum The Last of Us. Chodzi o klikacza, jednego z mutantów w serii.

W jednej z misji, podczas nurkowania, Nathan Drake może natknąć się na grzyba wyrastającego z czaszki szkieletu. To jednoznaczne odwołanie do klikaczy, czyli ofiar pasożyta niszczącego mózg i przejmującego kontrolę nad człowiekiem.

Na znalezisko zareagował Anthony Vaccaro, artysta środowiskowy w Naughty Dog i autor easter egga:

„To chyba pierwszy raz, kiedy ktoś zauważył ten niewielki easter egg, który przygotowałem. Najlepiej pracuje się właśnie nad takimi subtelnymi i dobrze ukrytymi nawiązaniami” - napisał Vaccaro.

klik
„Prawdziwy” klikacz - dla porównania

Uncharted 4 zadebiutowało w maju 2016 roku i jest dostępne tylko na PS4. Grę można było otrzymać za darmo w ramach kwietniowej oferty PS Plus.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami