Gry na PS5 od Sony nie trafią na PS4 - firma chce wykorzystać potencjał nowej konsoli

"Zamierzamy dać fanom coś innego".

Szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - potwierdził nieoficjalne informacje: nowe gry firmy pojawią się tylko na PS5.

- Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w generacje. Uważamy, że jeśli podejmujemy wysiłek, by stworzyć nową konsole, powinna gwarantować funkcje i korzyści, których nie ma na poprzednim sprzęcie - podkreśla menedżer w wywiadzie dla serwisu Gamesindustry.

- Według nas, deweloperzy powinni móc przygotowywać gry, które wykorzystują większość ze wspomnianych opcji (…), bez względu na to, czy chodzi o kontroler DualSense, dźwięk 3D czy różne sposoby użycia dysku SSD. Nadszedł czas, by zaoferować fanom PlayStation cos nowego i innego, czym można się cieszyć tylko na PS5 - dodaje.

Sony stosuje więc zupełnie inną taktykę niż Microsoft. Koncern z Redmond już jakiś czas temu zapowiedział, że produkcje, które przez najbliższe dwa lata ukażą się na Xbox Series X, będą dostępne także na Xbox One.

Ryan jednocześnie zaznacza, że jego firma nie porzuci PS4. Zwraca uwagę, że nawet jeżeli w ciągu kilku lat 25 milionów z ponad 100 milionów posiadaczy sprzętu zdecyduje się kupić PlayStation 5, wciąż pozostanie duże grono właścicieli starszej konsoli. Na razie nie wiadomo jednak, w jaki sposób koncern zamierza wspierać urządzenie.

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami