Digital Foundry: remaster Saints Row The Third jest wyjątkowy - porównanie z oryginałem

Analiza odświeżonej gry.

Nasi koledzy z redakcji Digital Foundry opublikowali materiał, w którym poddali analizie remaster Saints Row: The Third i porównali grę z oryginałem. Twierdzą, że odświeżona wersja jest „wyjątkowa” i wyróżnia się na tle innych tego typu produkcji.

Twórcy przeprojektowali niemalże wszystkie elementy graficzne, dzięki czemu tytuł bardziej przypomina remake. Modele głównych i drugoplanowych postaci są o wiele bardziej szczegółowe, a na ulicach Steelport pojawia się więcej samochodów i ludzi.

Udoskonalono wygląd aut i broni oraz efekty cząsteczkowe, a także poprawiono oświetlenie, implementując obsługę HDR. Dziennikarze zwracają uwagę, że na jakość grafiki wpływa w dużym stopniu globalne oświetlenie, które lepiej symuluje odbicia - gra prezentuje się realistyczniej, choć nadal utrzymana jest w kreskówkowym stylu.

Na bazowych PS4 i Xbox One tytuł wyświetla się w 1080p, zaś na mocniejszych wersjach urządzeń w 1440p. Na wszystkich konsolach produkcja docelowo działa w 30 FPS, ale w rozbudowanych opcjach można znieść limit klatek na sekundę. Wówczas na PS4 Pro można osiągnąć około 40 FPS, a na Xbox One X nawet 60 FPS (ze spadkami w nocnych etapach).

saints_row_the_third_porownanie
Saints Row: The Third - remaster kontra oryginał

Digital Foundry podkreśla, że wydajność stoi na wysokim poziomie, zwłaszcza w porównaniu do oryginału, który miał problemy ze stabilnością. Warto tez zaznaczyć, że we wspomnianych ustawieniach można również zmieniać filtr ostrości i wyłączać efekty pokroju ziarnistości.

Saints Row: The Third Remastered dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami