Selena Gomez pozwała twórców gry o ubieraniu celebrytów za bezprawne użycie jej wizerunku

Żąda 10 milionów dolarów odszkodowania.

Clothes Forever - Styling Game to mobilna gra, która pozwala przebierać cyfrowe wersje celebrytów. Selena Gomez pozwała twórców pozycji za bezprawne użycie jej wizerunku zarówno w samej produkcji, jak i materiałach promocyjnych.

Reprezentujący gwiazdę prawnicy przekonują, że odpowiedzialni za projekt deweloperzy z brytyjskiego studia MutantBox Interactive Limited nigdy nie poprosili o zgodę na wykorzystanie podobizny artystki. Nie poinformowali nawet piosenkarki o planach umieszczenia jej w tytule.

1
Selena Gomez w grze i na okładce magazynu Flare (źródło: Variety)

Argumenty zaprezentowane w pozwie mogą być zasadne. Jedna z grafik promocyjnych jest bowiem niemalże dokładną kopią zdjęcia Seleny Gomez z okładki magazynu Flare - jedyną różnicą jest przedstawienie postaci w lustrzanym odbiciu.

Artystka domaga się odszkodowania w wysokości 10 milionów dolarów zarówno od twórców, jak i wydawcy - chińskiej firmy Guangzhou Fiedong Software Technology. Warto zaznaczyć, że studio MutantBox Interactive Limited usunęło wzmiankę o grze ze swojej strony internetowej, a produkcję wycofano też z AppStore i Google Play.

Clothes Forever - Styling Game pozwala przebierać celebrytów pokroju Kardiashanek, Beyonce, Taylor Swift, Leo Messiego i Justina Biebera. Ciuchy i inne przedmioty gracz nabywa za diamenty, które kupuje się za prawdziwe pieniądze - najdroższy pakiet kosztuje 99 dolarów.

Co ciekawe, w pozwie prawnicy podkreślili, że Gomez nigdy nie wyraziłaby zgody na pojawienie się we wspomnianej grze właśnie ze względu na agresywne mikropłatności oraz dużą liczbę błędów i usterek.

Źródło: Variety

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare 3 również otrzyma remaster - nieoficjalne informacje

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami