PS5 można już zamawiać w wybranych sklepach, nawet za 4000 zł - raport

Oferty dla niecierpliwych.

Choć Sony nie ujawniło jeszcze ceny ani nawet wyglądu PlayStation 5, niektóre sklepy uruchomiły zamówienia przedpremierowe konsoli. Za preorder PS5 zapłacimy od 1600 do nawet ponad 4000 zł.

Zaskakująco niską cenę 559 dolarów kanadyjskich (a więc ok. 1656 zł) zaproponowała kanadyjska sieć Play N Trade Vancouver Island. To pierwszy sklep, który wycenił nową konsolę Sony tak nisko.

ps1
Strona nie wygląda zachęcająco, ale sklep na pewno zwrócił na siebie uwagę całego świata

Choć na oficjalnej stronie Play N Trade brak informacji o cenie (jest za to zastrzeżenie, że do jednego gospodarstwa domowego można zamówić maksymalnie dwa egzemplarze PS5), to koszt 559 dolarów kanadyjskich ujawniono na fanpage'u sklepu na Facebooku. O ofercie zrobiło się bardzo głośno, a wiele zagranicznych mediów wspominało nawet o „ujawnieniu” oficjalnej ceny PS5 oraz „przecieku” przed zapowiedzią producenta.

ps2

PS5 jest też dostępne w duńskim sklepie internetowym Fotex. Cena jest już znacznie wyższa, bo wynosi 6989 koron duńskich, a więc ok. 4287 zł.

ps3

Być może najbardziej interesującą ofertą jest zamówienie przedpremierowe w sklepie Proshop, który podaje cenę w złotówkach. Konsolę można tam nabyć za 4048 zł.

ps4

Warto jednak podkreślić, że - wbrew językowi używanemu na stronie - Proshop nie jest polskim sklepem, a jedynie dostawcą sprzętu. Siedziba znajduje się bowiem w Danii.

Nie brakuje też przypadków sieci, które wycofały PS5 z oferty. Przykładem takiego sklepu jest działająca na terenie Danii i Holandii Game Mania, ze strony której zniknął przycisk służący do złożenia zamówienia.

Konsolę wciąż można natomiast zamówić w szwedzkim oddziale sieci Media Markt za 9990 szwedzkich koron, a więc ok. 4170 zł. To pierwszy sprzedawca, który wprowadził PS5 do oferty, naturalnie zwracając uwagę mediów na całym świecie. Co ciekawe, od tamtego czasu cenę obniżono o 9 koron.

ps5

Wciąż nie znamy nawet przybliżonej, oficjalnej ceny PlayStation 5. Sony rozbudza jednak nadzieję na rozsądną kwotę, uspokajając, że będzie ona atrakcyjna, biorąc pod uwagę możliwości sprzętu.

Następnie: Dostarczanie przesyłek z humorem - Totally Reliable Delivery Service za darmo w Epic Games Store

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami