Nintendo Indie World - nowa gra twórców No Man's Sky i inne zapowiedzi z prezentacji

Zestaw różnorodnych produkcji na Switcha (i nie tylko).

Wczoraj, 17 marca, odbyła się prezentacja Nintendo Indie World, w której zaprezentowano szereg różnorodnych gier niezależnych zmierzających na konsolę Switch.

Pokazano między innymi nową grę studia Hello Games, czyli twórców No Man's Sky. W produkcji pod tytułem The Last Campfire wcielimy się w małego stworka przemierzającego tajemnicze lokacje, rozwiązującego zagadki, by pokonywać różne przeszkody. Premiera latem.

Zaprezentowano nowy trailer The Good Life - nowej gry od znanego japońskiego projektanta znanego pod pseudonimem Swery (odpowiada on między innymi za Deadly Premonition). Akcja rozgrywa się w brytyjskim miasteczku, w którym nocą wszyscy zmieniają się w koty lub psy. Premiera przed końcem roku - także na innych platformach.

Zapowiedziano też zręcznościową, kooperacyjną strzelankę B.ARK. To produkcja typu SHMUP. W małym statku przemierzamy się stale w prawo, atakując wszystko, co się rusza.

Eldest Souls to coś dla fanów - jak sugeruje tytuł - rozgrywki w stylu Dark Souls. Tyle tylko, że w tym przypadku mamy do czynienia z pikselową oprawą i kamerą prezentującą akcję z góry.

Zapowiedziano także platformowe Blue Fire. Zwiastun sugeruje, że trzeba nastawić się na sporą liczbę spadania w niezliczone przepaście. Nie zabraknie też walki.

W intrygującym i zabawnym (a także kolorowym) I Am Dead skorzystamy z wizji rentgenowskiej, by rozwiązywać zagadki na dziwacznej wyspie. Gra zadebiutuje za kilka miesięcy.

Moving Out to kooperacyjna gra o... przeprowadzkach. Wyobraźcie sobie produkcje w stylu Cooking Mama - deweloperzy celują w podobny styl, czyli dużo zabawnych sytuacji i uroczą oprawę wizualną.

Exit the Gungeon, arcade'owy shooter i spin-off popularnego Enter the Gungeon, trafił na Switcha (oraz na Steam). Opublikowano z tej okazji nowy trailer.

Opublikowano także nowy zwiastun bajkowej gry przygodowej Baldo, która wpowinna zwrócić uwagę fanów anime od japońskiego studia Ghibli.

Twórcy Quantum League przygpomnieli też o swojej grze. Ta nietypowa produkcja sieciowa proponuje udział w starciach, w których nie tylko strzelamy, ale możemy też manipulować czasem.

Zapowiedziano również PixelJunk Eden 2. Ta kolorowa produkcja zręcznościowa, w której przemierzamy abstrakcyjne, kolorowe lokacje.

Nintendo przypomniało też, że na Switcha zmierzają tytuły takie jak polskie Blair Witch i Vampire: The Masquerade - Coteries of New York, Ghost of a Tale czy Sky: Children of the Light od twórców Journey.

Następnie: Pracownicy ważniejsi niż pieniądze - ujawniono treść firmowego listu szefa Ubisoftu

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami