Nintendo nie jest już postrzegane jako "dziecinne" - uważa Shigeru Miyamoto

Konsole dla całej rodziny.

Producent Shigeru Miyamoto wypowiedział się w rozmowie z japońskim magazynem Famitsu na temat wizerunku firmy Nintendo, który - jego zdaniem - ewoluował na przestrzeni lat.

- Był taki okres, kiedy Nintendo było uważane za dziecinne, ale skupienie się na priorytetach sprawiło, że już w okolicach premiery Wii osiągnęliśmy co do tego pewien wewnętrzny spokój - zaznaczył producent.

- Teraz kładziemy duży nacisk na tworzenie czegoś, co jest ośrodkiem rozrywkowym dla całej rodziny.

eewswithc

Producent zaznaczył też, że jego zdaniem charakter Nintendo polega w dużej mierze na robieniu czegoś dla odbiorców zamiast „dostosowywania się do trendów”.

- Jeśli robisz coś głównie z myślą o sprzedaży, to nie obędzie się bez błędów. Najważniejsze to robienie czegoś, co uważasz po prostu za fajne, a niekoniecznie opłacalne - dodał Miyamoto.

Ostatnim dużym projektem Miyamoto była udana platformówka Super Mario Odyssey. Nie wiadomo jeszcze, nad czym pracuje obecnie - niektórzy podejrzewają, że to kolejne trójwymiarowe przygody Mario.

Źródło: Siliconera

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami