Crossout - przegrzewanie broni i odnawianie amunicji, weapon heat, ammo packs

Jak zadbać o oręż w trakcie walki.

W trakcie prowadzenia rozgrywki w Crossout szybko zorientujesz się, że autorzy przygotowali całą masę śmiercionośnych broni. Od karabinów maszynowych poprzez rakietnice, kończąc na działach i miotaczach ognia. Co ważne niektóre z nich nie wymagają uzupełniania amunicji, ale inne nie obejdą się bez niej.

w004

Jeśli chodzi o bronie niewymagające amunicji, to można tu wymienić między innymi karabiny maszynowe, strzelby czy wyrzutnie plazmowe. W trakcie korzystania z nich nie trzeba martwić się o naboje, ale musimy stale kontrolować stan przegrzewania się broni. Ten jest zaznaczony przez specjalną ikonę/ikony (1). Jeżeli cała zapełni się na żółto, to będziemy musieli odczekać kilka chwil, aż oręż się ostudzi.

Dlatego w przypadku korzystania z tego rodzaju broni najlepiej strzelać seriami lub z odpowiednimi przerwami. Stałe prowadzenie ognia spowoduje, że szybko możemy stać się bezbronni.

w005

Istnieją jednak opcje wydłużenia czasu przegrzewania się broni, a raczej szybszego jej studzenia. Jest to możliwe dzięki specjalnym chłodnicom, czyli coolerom (2) (oraz radiatorom), które możemy montować na pojazdach. Korzystanie z nich powoduje, że czas chłodzenia broni jest przyspieszony.

w006

Jeśli chodzi o bronie wymagające amunicji, to jej ilość również jest zaznaczona za pomocą specjalnej ikony (3). Jeżeli zejdzie do zera, to nie będziemy mogli kontynuować ostrzału z wykorzystaniem danego oręża.

w007

W przypadku tego rodzaju broni możemy z kolei skorzystać ze skrzyń z amunicją, czyli ammo pack (4). Ich kupienie (np. na rynku) oraz zainstalowanie w wozie spowoduje, że zapas posiadanych pocisków większych się o określoną ilość. Należy jednak pamiętać, że jeśli przeciwnik ostrzela taką skrzynię, to dojdzie do eksplozji, która może mocno uszkodzić pojazd, dlatego skrzynie najlepiej osłonić elementami obronnymi.

w008

Warto też pamiętać, że podczas starć możemy na planszach znajdować skrzynie z amunicją (5). Najeżdżanie na nie sprawi, że odnowimy część posiadanych pocisków.

Spis treści: Crossout - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crossout - autodestrukcja, wysadzenie pojazdu, self-destruct

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami