Gra o pandemii tymczasowo usunięta z Epic Games Store

Z powodu koronawirusa?

Gra Pandemic miała być jednym z darmowych tytułów w Epic Games Store udostępnianych 6 lutego - tymczasem produkcję usunięto ze sklepu i wycofano plany rozdawania jej użytkownikom.

- Zmieniliśmy plany dotyczące udostępnienia Pandemic za darmo i przesunęliśmy termin na później - powiedzieli przedstawiciele Epic Games w oświadczeniu dla serwisu VGC. - Od 6 lutego nadal rozdamy bezpłatnie Ticket to Ride oraz Carcassonne.

Pandemic to strategia na podstawie gry planszowej. Jak sugeruje nazwa, produkcja porusza tematykę pandemii i rozprzestrzeniania się chorób. Stąd też podejrzenia niektórych, że wycofanie tytułu z promocji ma związek z epidemią koronawirusa w Chinach.

W przeciwieństwie do Plague Inc, Pandemic stawia jednak gracza w roli walczącego z wirusem - nie powinno więc wydawać się kontrowersyjne. Epic Games nie wytłumaczyło też, dlaczego strona produktu została całkowicie usunięta ze sklepu.

ss_361d005b3c9276b93f297ee800e9d83a9177351a.1920x1080

Koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się w chińskim regionie Wuhan. Pod koniec stycznia. Od tamtej pory zanotowano ponad 20 tys. zachorowań i ponad 400 ofiar śmiertelnych - w większości ludzi starszych i z innymi problemami zdrowotnymi.

Źródło: VGC

Następnie: Gry Wiedźmin inspiracją dla świata serialu Netflixa. Producenci dostrzegli "piękno" dzieł CD Projekt Red

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami