EA pracuje nad rebootem Knights of the Old Republic?

Projekt ma połączyć motywy z dwóch odsłon serii.

Electronic Arts ma w planach restart serii Knights of the Old Republic, który miałby połączyć wątki z pierwszej i drugiej części KOTOR-a - informuje serwis Cinelix, który w przeszłości ujawnił między innymi serial o Obi-Wanie.

Dziennikarz dotarł do dwóch źródeł związanych z planami Disneya, ale jedno zaznacza podobno, że nowa gra miałaby też być „czymś w rodzaju sequela”, choć nadal integrując elementy oryginałów, by wprowadzić je do obecnego kanonu.

Nie wiadomo, jakie studio zajmuje się produkcją rebootu. Nie ma potwierdzenia, że nad pracami czuwa BioWare - odpowiedzialne za pierwszą część serii.

Warto też przypomnieć, że Lucasfilm zasugerowało w 2019 roku, że kolejne filmy Star Wars mogą przenieść akcję do okresu inspirowanego cyklem Knights of the Old Republic.

knights_of_the_old_republic_movie
Malak i Revan pojawili się też w MMO The Old Republic

Wydany w 2003 roku KOTOR był pierwszą filmową grą RPG od BioWare wykonaną w stylu, który później przeniesiono do serii Mass Effect. Fabuła opisywała losy Jedi z amnezją, który musiał powstrzymać potężnego Malaka przed zniszczeniem Republiki.

Źródło: Cinelinx

Następnie: Nowy materiał z "finalną" wersją PS5 i ekranem startowym to prawdopodobnie oszustwo

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami