Sony opatentowało pada DualShock z dodatkowymi przyciskami. Dla PS5?

Nowa wersja kontrolera.

26 grudnia Sony przyznano patent na nowy model kontrolera DualShock, który wyposażony jest w dodatkowe przyciski, umieszczone na tylnej części urządzenia.

Ze szkiców, które dołączono do dokumentów - odnalezionych w międzynarodowej bazie WIPO - wynika, że wyglądem pad nie odbiega zbytnio od dotychczasowej wersji sprzętu. Zauważyć można jednak kilka różnic.

dualshock_patent1
Pad pozbawiony jest przycisku PlayStation (szkic z patentu)

Największą nowością są dwa triggery z tyłu kontrolera. Opis sugeruje, że są to programowalne przyciski, do których użytkownik może przypisać zróżnicowane funkcje, co zaś powinno przydać się podczas rozgrywki.

Kolejną widoczną zmianą jest usunięcie z przodu urządzenia przycisku PlayStation, który odpowiada między innymi za powrót do menu głównego konsoli. Zachowano jednak pozostałe elementy, w tym panel dotykowy.

dualshock_patent2
Pad posiada dodatkowe triggery (szkic z patentu)

Brakuje jednak informacji, wskazujących, dla jakiego dokładnie urządzenia miałby być przeznaczony kontroler. Niewykluczone jednak, że powstaje z myślą o PS5, choć niedawno odkryto dokumenty prezentujące inny model pada.

Warto również zaznaczyć, że opatentowane rozwiązanie z dwoma triggerami przypomina zapowiedzianą niedawno nakładkę do DualShocka 4. Być może więc Sony pracuje nad specjalną wersją kontrolera, w której wspomniane przyciski są wbudowane.

Oczywiście należy pamiętać, że fakt zarezerwowania jakiegoś projektu nie oznacza, że zostanie zrealizowany. Wiele firm jedynie zabezpiecza swoje pomysły.

Źródło: Polygon, WIPO

Następnie: Sekiro: Shadows Die Twice nie do poznania - z grafiką poniżej ustawień minimalnych

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami