Sony opatentowało pada DualShock z dodatkowymi przyciskami. Dla PS5?

Nowa wersja kontrolera.

26 grudnia Sony przyznano patent na nowy model kontrolera DualShock, który wyposażony jest w dodatkowe przyciski, umieszczone na tylnej części urządzenia.

Ze szkiców, które dołączono do dokumentów - odnalezionych w międzynarodowej bazie WIPO - wynika, że wyglądem pad nie odbiega zbytnio od dotychczasowej wersji sprzętu. Zauważyć można jednak kilka różnic.

dualshock_patent1
Pad pozbawiony jest przycisku PlayStation (szkic z patentu)

Największą nowością są dwa triggery z tyłu kontrolera. Opis sugeruje, że są to programowalne przyciski, do których użytkownik może przypisać zróżnicowane funkcje, co zaś powinno przydać się podczas rozgrywki.

Kolejną widoczną zmianą jest usunięcie z przodu urządzenia przycisku PlayStation, który odpowiada między innymi za powrót do menu głównego konsoli. Zachowano jednak pozostałe elementy, w tym panel dotykowy.

dualshock_patent2
Pad posiada dodatkowe triggery (szkic z patentu)

Brakuje jednak informacji, wskazujących, dla jakiego dokładnie urządzenia miałby być przeznaczony kontroler. Niewykluczone jednak, że powstaje z myślą o PS5, choć niedawno odkryto dokumenty prezentujące inny model pada.

Warto również zaznaczyć, że opatentowane rozwiązanie z dwoma triggerami przypomina zapowiedzianą niedawno nakładkę do DualShocka 4. Być może więc Sony pracuje nad specjalną wersją kontrolera, w której wspomniane przyciski są wbudowane.

Oczywiście należy pamiętać, że fakt zarezerwowania jakiegoś projektu nie oznacza, że zostanie zrealizowany. Wiele firm jedynie zabezpiecza swoje pomysły.

Źródło: Polygon, WIPO

Następnie: Sekiro: Shadows Die Twice nie do poznania - z grafiką poniżej ustawień minimalnych

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami