Xbox to rodzina, Series X to model konsoli - precyzuje Microsoft

Wątpliwości rozwiane.

W ubiegłym tygodniu Microsoft ujawnił konsolę nowej generacji, przedstawiając sprzęt jako Xbox Series X. Nietypowa nazwa zdezorientowała graczy, którzy zastanawiali się, czy to określenie serii czy konkretnego modelu. Teraz wątpliwości ostatecznie rozwiewa polski oddział Xboksa.

„Marką, która pojawia się w kolejnej już generacji urządzeń jest po prostu Xbox. Natomiast konsola, którą przedstawiliśmy podczas TGA, nazywa się Xbox Series X. Dlaczego? Ponieważ, nazwa Xbox jest głęboko zakorzeniona w historii gamingu, symbolizuje pasję naszych zespołów, oraz oddanie dla naszych fanów i przyszłości gamingu w Microsoft. A podobnie jak miało to miejsce z poprzednimi urządzeniami z rodziny Xbox (Xbox 360, Xbox One) nazwa Xbox Series X pozwoli nam na wprowadzanie w przyszłości kolejnych urządzeń, o innych oznaczeniach” - napisał w odpowiedzi na nasze pytania przedstawiciel firmy.

series2

Oznacza to, że - wbrew krążącym po sieci informacjom, wprowadzającym w błąd - model konsoli, którego wygląd już poznaliśmy, i który zadebiutuje jako pierwszy Xbox nowej generacji w 2020 roku, to Xbox Series X. Urządzenie jest natomiast częścią nowej rodziny, której nazwa brzmi po prostu Xbox.

Nie wiadomo oczywiście, jaki schemat obierze Microsoft, nadając nazwy kolejnym modelom konsoli. Najpopularniejsza wśród internautów jest koncepcja Xboksa „Series Y” i „Series Z”.

Cenę Series X i dodatkowe informacje poznamy podczas targów E3 2020. Obecnie najbardziej nietypowym aspektem nowego Xboksa jest wygląd - podłużny sześcian o szerokości kontrolera. Wszystkie gry na urządzeniu zostaną uruchomione w 4K i 60 FPS, w niektórych przypadkach z możliwością zwiększenia liczby klatek do 120.

Następnie: W Fortnite pojawiły się miecze świetlne ze Star Wars i gracze rezygnują z klasycznych broni

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami