Death Stranding - układarka: odbudowa dróg, autostrady

Budujemy drogi do szybkiego przemieszczania się.

Na tej stronie dowiesz się, jak budować drogi w Death Stranding. Taką opcję otrzymasz jednak dopiero w trzecim rozdziale, a zagadnieniu poświęcono też zlecenie nr 25. Drogi przypominające autostrady to ogromne ułatwienie w dalszych etapach gry - dzięki nim będziesz pokonywał duże odległości pojazdami, robiąc to bardzo szybko i nie rozładowując akumulatorów samochodu czy motocykla.

Odbudowa dróg za pomocą układarki jest jednak dość kosztowna, zwłaszcza w trudniej dostępnych miejscach, jak góry czy tereny podmokłe. Pamiętaj również, że do jednej układarki materiały dodawać mogą inni gracze. Jeśli więc grasz offline bez funkcji sieciowych, niestety odbudowa będzie mozolna i nie stworzysz całej sieci autostrad.

Zacznijmy jednak od podstaw. Układarka (1), to platforma z wysuwaną kolumną pośrodku - całość bardzo przypomina terminale w placówkach.

168

Pamiętaj, że aby dostarczyć wymagane materiały i zasoby (kryształy chiralne, metale i ceramika), należy mieć je fizycznie przy sobie. Rzadko kiedy wystarczy więc dźwiganie ich na plecach. Zwykle pomocne okażą się pojazdy, zwłaszcza ciężarówki.

Gdy dojedziesz do danej układarki, trzymając zasoby w ręku, wejdź na platformę po schodach (2), aby centralna kolumna wysunęła się na powierzchnię.

169

Podjeżdżając też blisko zauważysz liczby (3) obok obiektu. Pierwsza z nich informuje, ile danych zasobów zostało już dostarczonych, druga wyraża ogólną wartość potrzebną do zbudowania odcinka drogi. Poczynając od góry, potrzebne zasoby to:

  • kryształy chiralne
  • metale
  • ceramika.

Liczby są też widoczne na mapie, kiedy skierujesz kursor na symbol układarki. Wówczas podświetli się również fragment powstającej drogi (4), która zbuduje się po dostarczeniu wszystkich zasobów.

170

Jak przekazać zasoby do układarki? Podejdź z ładunkiem do kolumny obiektu i przytrzymaj przycisk Options. Uruchomi się okno zarządzania obiektem, gdzie zaznaczysz wybrane zasoby z lewej strony. Następnie wybierz opcję Dodaj materiały. Po zatwierdzeniu uruchomi się animacja i materiał zostaną przekazane.

Bardzo ważne - tylko kryształy chiralne można odliczyć co do jednego. Nie można tego zrobić w przypadku ceramiki i metali, które występują tylko w paczkach z konkretną ilością. Jeśli więc - przykładowo - w układarce brakuje 400 metali, a posiadasz tylko paczkę z 800, różnica nie zostanie ci zwrócona. Lepiej jest więc mieć ze sobą choćby cztery paczki po 100 jednostek, aby zminimalizować straty cennych zasobów.

Następnie: Death Stranding - buty: zużycie, zapasowa para, chodzenie boso

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - samochód w pionie po dachowaniu, stawianie na koła

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami