Hideo Kojima tłumaczy, dlaczego tworzy nieszablonowe gry - jak Death Stranding

Chodzi między innymi o rozwój mózgu.

Gry tworzone przez Hideo Kojimę często oferują innowacyjne rozwiązania i odbiegają od tego, do czego przyzwyczajają odbiorców pozostali twórcy gier wysokobudżetowych. Japoński deweloper wytłumaczył, dlaczego stawia na nietuzinkowość.

Podczas panelu zorganizowanego przez BAFTA - Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych - Kojima porównał gry wideo do jedzenia. Stwierdził, że docenia prostotę, ale sprawia ona, że dobra są konsumowane zbyt szybko i „nie pozostają w organizmie”.

ds1
Hideo Kojima - po prawej - na panelu BAFTA

- Coś dziwnego i trudnego do przyswojenia pozostaje w naszych ciałach - tłumaczy. - Przykładowo jeśli film pozostaje w tobie, oglądasz go raz za razem i rozmawiasz o nim z przyjaciółmi.

- Potem dopiero rozumiesz prawdziwe znaczenie tego filmu. Film staje się twoim ciałem, twoją krwią i tkanką. Zostaje w twoich płynach ustrojowych, a nie wydostaje się na zewnątrz. Chcę tworzyć właśnie takie projekty.

Kojima twierdzi, że bez eksperymentów i trudnych do przetworzenia treści nie można mówić o rozwoju - także mózgu.

Najnowszym projektem Hideo Kojimy jest oczywiście Death Stranding, które zadebiutuje na PS4 już 8 listopada. Od momentu zapowiedzi tytułu fabuła produkcji była przedmiotem debat i rozważań - założenia świata gry są niezwykle skomplikowane i trudno je zrozumieć nawet po obejrzeniu wszystkich zwiastunów.

Zobacz: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Hideo Kojima jest ojcem kultowej serii Metal Gear i prezesem studia Kojima Productions. Death Stranding to pierwszy projekt dewelopera po odejściu z Konami.

Źródło: nagranie panelu

Następnie: Pół godziny rozgrywki z Need for Speed Heat. Różnice między dniem a nocą

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami