PS4 to druga najlepiej sprzedająca się konsola stacjonarna w historii

Do sklepów wysłano ponad 102 miliony sztuk.

Przedstawiciele Sony poinformowali, że do sklepów wysłano w sumie 102,8 milionów sztuk PS4. To oznacza, że sprzęt jest drugą najlepiej sprzedającą się konsolą stacjonarną w historii branży wirtualnej rozrywki.

Platforma wyprzedziła tym samym pierwsze PlayStation, które plasuje się na trzecim miejscu z łącznym nakładem wynoszącym 102,49 milionów egzemplarzy. Liderem nadal jest PS2 z rezultatem w wysokości 155 milionów urządzeń.

ps4_sprzedaz1
PS4 zadebiutowało w 2013 roku

Ujawniono jednocześnie, że w drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego - zakończonym 30 września - do sklepów trafiło w sumie 2,8 miliona sztuk PS4. Wynik jest niższy o ponad milion niż dwanaście miesięcy wcześniej.

W omawianym okresie sprzedano także 61,3 miliona gier, a więc mniej niż rok temu, gdy rozeszło się 75,1 miliona egzemplarzy. Zwiększył się jednak udział cyfrowych wydań produkcji - do 37 procent.

To jednak nie wszystko: poinformowano, że na koniec wspomnianego kwartału liczba aktywnych subskrybentów PS Plus wynosiła 36,9 miliona, a więc o 2,6 miliona więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej.

Sony obecnie przygotowuje się do debiutu konsoli kolejnej generacji. PlayStation 5 powinno zadebiutować w przyszłorocznym okresie świątecznym, choć dokładna data premiery nie jest na razie znana.

Źródło: Raport finansowy Sony

Następnie: Twórcy FIFA 20 poprawili twarz Francka Ribéry'ego

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami