Sony pracuje nad pełną wsteczną kompatybilnością na PS5

Konsola może nie obsłużyć wszystkich gier z PlayStation 4?

Producent PlayStation 5 dokłada wszelkich starań, aby PlayStation 5 mogło zaoferować „pełną” wsteczną kompatybilność, ale nie jest to pewne - wynika z komunikatu Sony przekazanego redakcji japońskiego Famitsu.

„Zrobimy wszystko, by zespół pracujący nad konsolą zapewnił pełną wsteczną kompatybilność. Sprawdzamy, czy jest to możliwe. Prosimy czekać na kolejne informacje” - czytamy na stronie.

god1
Wsteczna kompatybilność była do tej pory jedną z głównych kart przetargowych Microsoftu. Teraz fani Sony najprawdopodobniej uruchomią ulubione tytuły na PS5

Nie jest jasne, co przedstawiciel Sony rozumie pod pojęciem „pełnej” kompatybilności. Zwrot może oznaczać wszystkie gry na PS4 lub też produkcje z poprzednich konsol producenta. Jeżeli pierwszy wariant okaże się prawdziwy, istnieje prawdopodobieństwo, że na PS5 nie uruchomimy wszystkich gier z PlayStation 4.

Wsteczna kompatybilność z tytułami z PS4 jest możliwa, ponieważ PS5 oparto na architekturze poprzedniej konsoli. Wciąż nie otrzymaliśmy szczegółowych informacji o funkcji.

ps4
Sony odsłania kolejne karty

PS5 zadebiutuje pod koniec 2020 roku, w okresie świątecznym. Konsola zaoferuje obsługę ray tracingu i będzie wyposażona w nowy kontroler z systemem haptycznym oraz adaptacyjnymi spustami.

Źródło: Famitsu, WCCFtech

Następnie: Patent Sony wskazuje na PS VR dla PlayStation 5

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami