Karty z serii GeForce RTX 30 już w pierwszej połowie 2020 roku?

Kolejny krok Nvidii.

Według nieoficjalnych informacji, karty graficzne GeForce RTX 30 mają zadebiutować w pierwszej połowie przyszłego roku. Dziennikarze serwisu Tech Radar zaznaczają, że to kolejne doniesienia wskazujące na ten sam okres premiery.

Najbardziej interesującym aspektem związanym z serią RTX 30 jest fakt, że nowe GPU mają być produkowane w oparciu o technologię procesu litograficznego 7nm EUV od Samsunga.

Chipy kart 2070 czy 2080 wykonano w procesie 12nm FinFET.

ABGFGd4SDeNtKRbV8TAXcV_____kopia

Takie rozwiązanie nie jest jeszcze potwierdzone, ale mogłoby oznaczać, że przyszłoroczne produkty od Nvidii będą w okresie debiutu tańsze niż karty z serii 20XX.

Seria kart z rodziny Ampere ma skupić się na rozwoju techniki ray tracingu. Niektórzy twierdzą, że zmniejszenie obciążenia GPU przy aktywnym systemie RTX jest dla Nvidii priorytetem.

Nowe GPU będą oczywiście przewyższać pod względem osiągów dostępne obecnie na rynku modele. Możliwe jednak, że w pierwszej kolejności zadebiutują te najdroższe - produkowane z myślą o przemyśle programistycznym i rozwoju sztucznej inteligencji, a nie tylko o wydajności w grach wideo.

Źródło: Tech Radar

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami