Doom 64 w marcu trafi na PC, PS4, Xbox One i Switch

Specjalna odsłona cyklu z Nintendo 64.

Doom 64 to specjalna odsłona cyklu wydana w 1997 roku tylko na Nintendo 64. Niedawno ogłoszono, że gra pojawi się na Switch, ale teraz Bethesda i id Software potwierdzili, że tytuł trafi także na PC, PS4 i Xbox One.

Produkcja ukaże się na wszystkich wymienionych platformach sprzętowych 20 marca 2020 roku. To nie wszystko - klasyczny tytuł otrzymają za darmo wszyscy, którzy złożą zamówienie przedpremierowe na najnowszą część serii.

doom_64_oficjalnie
Doom 64 było dostępne tylko na jednej platformie

Wbrew pozorom, Doom 64 nie jest inną wersją pierwszej odsłony cyklu, a zupełnie odrębną produkcją, którą przygotowali - z myślą o Nintendo 64 - deweloperzy z nieistniejącej obecnie firmy Midway Games.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że strzelanka jest bezpośrednią kontynuacją drugiej części. Na tle głównych tytułów z serii wyróżnia się znacznie mroczniejszą atmosferą, nie brakuje też niewidzianych wcześniej demonów.

Na razie nie jest jasne, czy Doom 64 na PC, PS4, Xbox One i Switch zaoferuje jakiekolwiek zmiany względem oryginału z 1997 roku. Niewykluczone, że więcej informacji o grze Bethesda i id Software ujawnią w późniejszym terminie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami