W Kind Words odpisujemy na anonimowe listy graczy, którzy dzielą się problemami życiowymi

Nietypowa produkcja zadebiutowała na Steamie.

Wczoraj na Steamie zadebiutowało Kind Words. To gra niezależnego studia Popcannibal, w której odpisujemy na anonimowe listy zawierające wyznania lub omawiające problemy życiowe autorów. Sami też możemy wysłać notatkę i czekać na odpowiedź.

Awatar gracza znajduje się w niewielkim pomieszczeniu z łóżkiem i biurkiem. Rozgrywka polega wyłącznie na pisaniu listów i odpowiedzi - przy akompaniamencie muzyki typu lo-fi.

Gdy adresatowi wiadomości spodoba się nasza odpowiedź, otrzymamy od niego wybraną naklejkę. Każdy zaczyna z zestawem losowych naklejek, więc z czasem kolekcja powiększa się.

Listy dotyczą najróżniejszych tematów. Niektórzy piszą o frustracji związanej z trudnością znalezienia pracy, inni o dawnej miłości ze szkoły średniej czy protestach w Hong Kongu.

Z dużym prawdopodobieństwem część osób korzystających z Kind Words zmaga się z poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym, więc twórcy umieścili w grze sekcję pomocy, w której zawarto niezbędne informacje.

kw1
Listy są oczywiście w języku angielskim

Nie ma żadnych szablonów odpowiedzi, a listy nie przechodzą kontroli, więc istnieje ryzyko spotkania się z agresją i nieżyczliwością. Użytkownicy Kind Words twierdzą jednak, że gra ma zaskakująco miłą i skorą do pomocy społeczność.

Warto nadmienić, że gra była wcześniej produkcją na wyłączność platformy Humble Bundle.

Źródło: Steam, Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami