Minecraft - jak farbować wełnę i inne przedmioty

Nauka barwienia itemów.

Część przedmiotów w Minecraft można poddać farbowaniu. W ten sposób zyskamy kolorowe szkło, łóżka czy dywany. Do farbowania potrzebujemy barwników, które szybko pozyskamy i w łatwy sposób przetworzymy w ekwipunku.

Na ogół do farbowania potrzebny jest stół rzemieślniczy, ale wełnę zabarwimy jeszcze w widoku ekwipunku. W polach Konstruowania musi znaleźć się rzecz, którą chcemy farbować (1) oraz odpowiednia ilość barwnika (2). Warto zajrzeć do wykazu wytwarzalnych przedmiotów, gdzie szybko wybierzemy właściwą pozycję, przykładowo żółtą wełnę (3).

078

W tym przypadku surowiec, czyli białą wełnę, pozyskamy z owiec. Zwierzęta zabijemy (mniej korzystne) lub ostrzyżemy przy pomocy nożyc (bardziej korzystne). Aby dokonać farbowania umieśćmy składniki w slotach Konstruowania, a następnie przenieśmy gotową żółtą wełnę (4) do ekwipunku.

Drugi sposób na farbowanie wełny to bezpośrednie użycie barwnika na owcy. Wystarczy, że przyporządkujemy dowolny barwnik do paska szybkiego dostępu, a następnie go aktywujemy. Teraz należy podejść do wybranego zwierzęcia i wcisnąć PPM, aby jego wełna zmieniła kolor.

Następnie: Minecraft - jak zrobić książkę

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić barwnik

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami