Polski serial o Wiedźminie zamiast produkcji Netflixa na torrentach - internauci chcą oszukać piratów

Zorganizowana akcja?

Polscy internauci ruszyli z inicjatywą mającą na celu oszukać osoby, które pobiorą serial Wiedźmin od Netflixa nielegalnie - za pośrednictwem serwisów torrentowych. Akcja polega na udostępnianiu pod fałszywą nazwą polskiej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Chodzi o 13-odcinkowy serial w reżyserii Marka Brodzkiego, wyemitowany w telewizji w roku 2002. Główną rolę zagrał tam Michał Żebrowski.

serial3
W serialu oprócz Żebrowskiego zagrali też Zbigniew Zamachowski i Grażyna Wolszczak

Trudno wskazać pojedyncze źródło ruchu internautów, ale akcja zyskała rozgłos głównie dzięki serwisowi Wykop. Jak wynika z komentarza opublikowanego pod zaprezentowanym poniżej wpisem, jeden z użytkowników przygotował już plik z pierwszym odcinkiem - wraz z angielskimi napisami. W planach jest jeszcze dodanie intra Netflixa.

serial22
Który Geralt lepszy? Źródło: Wykop

Nie wszyscy zareagowali entuzjastycznie na pomysł. Niektórzy twierdzą, że piractwo jest tak popularne jedynie w Polsce, a „reszta świata” korzysta z Netflixa. W ten sposób „Polacy zrobią sobie jaja z innych Polaków”.

Inni internauci wskazują ponadto, że akcja nie ma szans na powodzenie, bo w sieci szybko rozniesie się wieść o fałszywych torrentach - chociażby w komentarzach pod plikami.

Pierwszy sezon serialu Netflixa - składający się z ośmiu odcinków - ukaże się najprawdopodobniej w grudniu. Platforma zaprezentowała już pierwsze oficjalne zdjęcia aktorów wcielających się w najważniejsze role.

Źródło: Wykop

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami