Sony i Microsoft chcą ograniczyć produkcję konsol w Chinach - nieoficjalne informacje

Z powodu ceł Donalda Trumpa.

Sony oraz Microsoft podejmują kroki, których celem jest ograniczenie produkcji swoich konsol w fabrykach zlokalizowanych na terenie Chin - wynika z nieoficjalnych informacji.

Źródłem doniesień jest portal Nikkei Asian Review. Dziennikarze serwisu twierdzą, że koncerny odpowiedzialne za platformy PlayStation i Xbox są wśród podmiotów wycofujących się z Państwa Środka. Wśród innych wymieniono między innymi Amazon i Google.

Sony i Microsoft dołączają więc do Nintendo. Według niepotwierdzonych informacji sprzed kilku tygodni, japońska firma rozpoczęła proces częściowego ograniczania produkcji konsoli Switch w Chinach.

ps4_chiny
Sony i Microsoft zamierzają ograniczyć produkcję konsol w Chinach

To jednak nie wszystko, ponieważ śladem koncernów z branży gier poszli podobno producenci komputerów i laptopów. Nikkei Asian Review wspomina na przykład o HP, Dellu, Lenovo, Asusie, Acerze i Asuteku.

Działania firm technologicznych to efekt ceł, którymi prezydent Stanów Zjednoczonych - Donald Trump - zamierza obłożyć Chiny. Niedawno planom nałożenia dodatkowych ograniczeń sprzeciwili się we wspólnym liście przedstawiciele Sony, Microsoftu i Nintendo.

xbox_chiny
Działania firm są odpowiedzią na plany nałożenia ceł na Chiny

Producenci obawiają się, że restrykcje na towary z Państwa Środka - w tym konsole - negatywnie wpłyną na rynek wirtualnej rozrywki. Zaowocują wzrostem cen platform do grania, co z kolei może przełożyć się na zwolnienia w branży.

Źródło: Nikkei Asian Review

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami