PS5 i nowy Xbox będą potężniejsze niż Google Stadia - uważają twórcy serii Duke Nukem

Twierdzą, że platforma streamingowa nie odegra istotnej roli.

Wiceprezes odpowiedzialnego za powstanie serii Duke Nukem studia 3D Realms - Frederik Schreiber - jest przekonany, że PS5 i następca Xbox One będą potężniejsze od usługi Stadia od Google.

W rozmowie z GamingBolt menedżer stwierdził, że oparta na „chmurze” platforma dla graczy nie odegra istotnej roli w branży wirtualnej rozrywki. Podkreślił, że pod względem sprzętowym konsole Sony i Microsoftu „znacznie” przewyższą projekt internetowego koncernu.

Stadia oparta jest na streamingu, czyli strumieniowaniu rozgrywki przez sieć. Serwery usługi wykorzystują specjalny układ graficzny, przygotowany przez AMD - Google obiecuje, że GPU gwarantuje wydajność na poziomie 10,7 teraflopów.

ps5_xbox
PS5 pozwoli na zabawę w 8K

Dokładne szczegóły na temat mocy obliczeniowej konsol nowej generacji nie są znane, choć Sony niedawno ujawniło wstępne informacje o podzespołach PS5. Urządzenie bazuje na podzespołach AMD - ośmiordzeniowym procesorze Ryzen, opartym na architekturze Zen 2, a także autorskim wariancie układu graficznego Navi.

Wypowiedź Schreibera pokrywa się z opinią Jasona Schreiera z Kotaku. Dziennikarz uważa, że PlayStation 5 i kolejny Xbox zaoferują wydajność większą niż 10,7 teraflopów, czyli będą potężniejsze od Stadii.

Wiceprezes 3D Realms zaznaczył też, że - zgodnie z rynkowym trendem - nowe konsole powinny zbliżyć się jeszcze bardziej do PC. Liczy, że tworzenie gier stanie się łatwiejsze i nie zabraknie wzrostu mocy, zwłaszcza związanego z procesorem, kartą graficzną i pamięcią.

Nie jest na razie jasne, kiedy pojawią się PS5 i następca Xbox One. Kilka dni temu Sony oznajmiło jednak, że urządzenie japońskiego producenta zadebiutuje nie wcześniej niż w kwietniu przyszłego roku.

Źródło: GamingBolt

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Powiązane gry

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami