Ceny PS4 i Xbox One mogą wzrosnąć - przez nowe cła Unii Europejskiej

Restrykcje na amerykańskie produkty.

Komisja Europejska opublikowała listę amerykańskich produktów, które wkrótce mogą zostać objęte dodatkowymi cłami na terenie Unii Europejskiej. Wśród towarów są konsole do gier.

Nałożenie nowych restrykcji najprawdopodobniej doprowadziłoby do wzrostu cen urządzeń Sony i Microsoftu w krajach należących do Wspólnoty, w tym Polsce. Na razie nie jest jednak jasne, jak wysoka byłaby taka podwyżka.

Jednocześnie warto podkreślić, że sama lista nie jest ostateczna. Unijni urzędnicy wyjaśnili, że będzie dopiero poddana konsultacjom publicznym, w wyniku których niektóre towary mogą zostać usunięte z zestawienia. Wprowadzenie ceł też nie jest jeszcze przesądzone.

unia_europejska
Cła to efekt konfliktu Unii Europejskiej z USA

Działania Unii Europejskiej to reakcja na opublikowane w ubiegłym tygodniu zestawienie europejskich towarów - o łącznej wartości 11 miliardów dolarów - na które Stany Zjednoczone zamierzają nałożyć własne ograniczenia.

Konflikt na cła jest efektem trwającego od blisko 15 lat sporu pomiędzy Wspólnotą a USA. Obie strony oskarżają się o bezprawne udzielanie pomocy finansowej producentom samolotów - Waszyngton wspomaga amerykańskiego Boeinga, a Bruksela europejskiego Airbusa.

ps4_xbox_one
Niewykluczone, że ceny konsol wzrosną

Źródło: VG247

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami