Przedstawiciele firmy Sony zaprezentowali nowy model kolorystyczny DualShock 4, czyli kontrolera dedykowanego konsoli PS4. Pad o barwie alpejskiej zieleni zadebiutuje na rynku 15 kwietnia.

Ceny urządzenia na razie nie ujawniono. Można jednak spodziewać się, że sprzęt będzie kosztował tyle samo, ile dotychczasowe wersje, co oznacza, że w Polsce zainteresowani kupią akcesorium za 249 zł.

W nowej edycji pada dominuje - zgodnie z nazwą - kolor zielony, ale nie brakuje też białego, którym pokryto drążki, guziki oraz tylną część kontrolera. Wokół przycisków kierunkowych umieszczono złote elementy.

ps4_dualshock
Zielono-biały pad wkrótce trafi do sklepów

Urządzenie dołączy do wcześniejszych modeli DualShock 4. Do tej pory do sprzedaży trafiło ponad 11 różnych odmian - między innymi ciemny granat, stalowa czerń, niebieski moro i krystaliczny. Są też edycje dedykowane GT Sport, God of War i dla fanów piłki nożnej.

Pad od PS4 zadebiutował w 2013 roku wraz z konsolą Sony. Sprzęt wyposażono w dotykowy panel z przodu i niewielki głośnik, a od konkurenta, czyli kontrolera od Xbox One, wyróżnia się innym kształtem i rozmieszczeniem przycisków.

Wraz z pojawieniem się PlayStation 4 Slim, a więc „odchudzonej” wersji platformy, na rynek wprowadzono ulepszonego DualShocka 4. Poprawiono chwyt i dodano mniej ślizgające się gałki analogowe.

Źródło: PlayStation Blog

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki