Zespół Frozenbyte opublikował pierwszy zwiastun Trine 4: The Nightmare Prince, czyli kontynuacji cyklu baśniowych platformówek kooperacyjnych. Podano też przybliżoną datę premiery - gra zadebiutuje jesienią bieżącego roku, na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Poprzednia odsłona, Trine 3, ukazała się w 2015 roku i przez rezygnację z tradycyjnego modelu 2D nie spodobała się znacznej części wielbicieli cyklu. Teraz deweloperzy powracają do klasycznego stylu, czyli tzw. 2,5D, w którym postacie poruszają się tylko w jednej płaszczyźnie, ale tło jest trójwymiarowe.

Kolejny raz gracze wcielą się w łuczniczkę, maga i wojownika - każdy ma inne umiejętności, które przydają się przy rozwiązywaniu logicznych zagadek przestrzennych. Gra obsłuży kooperację lokalną oraz przez sieć.

Zwiastun zapowiada też Trine: The Ultimate Collection, czyli pakiet składający się z czterech części serii, fizycznej mapy świata oraz bonusów cyfrowych. Zestaw również zadebiutuje jesienią.

trine
Takich baśniowych scen nie sposób pomylić z inną serią

Dyrektor generalny Frozenbyte, Lauri Hyvärinen, zapewniał w ubiegłym roku, że Trine 4 będzie „najlepszą grą z cyklu”.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz