Przedstawiciele koncernu Sony poinformowali, że na początku lutego wszyscy abonenci usługi PS Plus otrzymają 100 GB wolnego miejsca na serwerach umieszczonych w tak zwanej „chmurze”.

To istotna zmiana, ponieważ do tej pory każdy subskrybent miał do dyspozycji jedynie 10 GB. Innymi słowy, japońska firma postanowiła zwiększyć dostępną przestrzeń dyskową o 90 GB.

Serwery w „chmurze” służą graczom do przechowywania zapisów rozgrywki ze swoich gier. Dzięki temu abonenci PS Plus mogą kontynuować zabawę od przerwanego momentu na innym egzemplarzu PS4.

Płatna usługa Sony umożliwia przede wszystkim toczenie zmagań wieloosobowych. Ponadto subskrybenci co miesiąc otrzymują - bez dodatkowych opłat - zestaw kilku gier. W lutym oferta obejmie między innymi For Honor i pierwszy sezon odcinkowej odsłony serii Hitman.

Przedstawiciele koncernu przypomnieli również, że w przyszłym miesiącu abonenci posiadający PS3 i PS Vita po raz ostatni dostaną pakiet produkcji - Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Divekick, Gunhouse i Rogue Aces. Tytuły będą mogli pobrać do 8 marca.

Subskrypcja gwarantuje także liczne zniżki w sklepie PlayStation Store i zapewnia dostęp do specjalnych treści pokroju motywów, aplikacji i pakietów startowych w darmowych grach. Koszt PlayStation Plus wynosi 240 zł za 12 miesięcy, 100 zł za 3 miesiące lub 33 zł za miesiąc.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki