Ian Bell - dyrektor generalny Slightly Mad Studios - opublikował projekt kontrolera Mad Box, czyli „najpotężniejszej konsoli na świecie”. Koncepcja współgra z jedną z wizualizacji konsoli.

Z grafik udostępnionych na Twitterze wynika, że twórcy planują wyposażyć urządzenie w dotykowy wyświetlacz, który posłuży chociażby jako klawiatura. Niewielki panel wyświetli też informacje odnośnie gry, np. o wybranym biegu w tytułach wyścigowych czy nazwie gracza, który wyeliminował użytkownika w produkcjach wieloosobowych.

pad1
Podświetlenie musi być

Rozkład przycisków jest taki sam, jak w kontrolerach konsol Xbox, więc analogi rozmieszczono na skos. Od padów Sony i Microsoftu urządzenie różni kształt i rozmiar przycisków spustowych.

Podobnie jak w przypadku samej konsoli, tak i kontroler ma zostać wyposażony w podświetlenie RGB, ozdabiające pad na różne kolory.

pad2
Pad wielozadaniowy

Z projektu koncepcyjnego wynika, że urządzenie będzie też podpowiadać użytkownikowi, który przycisk może przydać się w aktualnej chwili. Na grafikach widzimy, jak Mad Box zaznacza klawisz do odrodzenia się oraz odpowiedzialny za przyspieszenie.

Mad Box powinien zadebiutować za około 3 lata. Slightly Mad Studios obiecuje rozgrywkę w 4K przy zachowaniu 60 FPS, a także 120 klatek na sekundę przy korzystaniu z VR.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały