Firma Maple Media ujawniła, że pracuje nad Tony Hawk's Skate Jam - nową odsłoną cyklu sygnowanego nazwiskiem znanego skatera. Gra zmierza jednak nie na PC i konsole, ale platformy mobilne.

Produkcja zadebiutuje 13 grudnia na urządzeniach z iOS i Androidem, ale można już dokonać wstępnej rejestracji (dzięki, Polygon). Projekt wykorzysta model Free to Play, co oznacza, że będzie dostępny za darmo, choć nie zabraknie opcjonalnych transakcji cyfrowych.

Tytuł zaoferuje tryb kariery oraz globalne turnieje. Pojawią się również trzy dyscypliny - rozgrywane na ulicach miast, na terenie parków, a także na placach z rampami i skoczniami.

tony_hawk_mobilne
W grze pojawi się sam Tony Hawk

Twórcy przekonują, że gra ustanowi „nowe standardy” dla mobilnych produkcji traktujących o jeździe na deskorolce. Obiecują między innymi „autentyczne triki” i intuicyjne sterowanie dostosowane do ekranów dotykowych.

Tony Hawk's Skate Jam to nie jedyna odsłona serii na telefony i tablety. W 2014 roku wydano testową wersję Shred Session, które miało być pozycją typu endless-runner (postać porusza się sama, a gracz unika przeszkód). Tytuł ostatecznie skasowano.

Firma Maple Media specjalizuje się w grach mobilnych dedykowanych jeździe na deskorolce. W swoim dorobku ma szereg podobnych produkcji, w tym Skate Party i Snowboard Party.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki