Błąd systemu wiadomości zawieszał PS4

Sony naprawiło usterkę.

W weekend niektórzy posiadacze PS4 otrzymali nietypowe wiadomości, które prowadziły do zawieszenia konsoli. Jedynym sposobem na ponowne włączenie urządzenia było przywrócenie sprzętu do ustawień fabrycznych.

Powodem był określony ciąg znaków. Użytkownik Hunstark z forum Reddit twierdzi, że problemu nie rozwiązywało nawet usunięcie maila ze skrzynki odbiorczej za pomocą aplikacji mobilnej. Usterki nie doświadczyły wyłącznie osoby, które zablokowały przyjmowanie wiadomości od nieznajomych.

Odpowiadając na pytanie jednego z internautów za pośrednictwem Twittera, przedstawiciele brytyjskiej pomocy technicznej PlayStation poinformowali, że błąd został już usunięty. Podkreślili, że usterka prowadziła do ciągłego resetowania sprzętu.

ps4_wiadomosc
Wiadomość, która zawieszała PS4

Sony wyjaśniło również, że w celu odblokowania PS4 należy usunąć wiadomość z pomocą aplikacji mobilnej. Następnie trzeba na konsoli aktywować tryb bezpieczny i skorzystać z funkcji odbudowania bazy danych.

Nadal jednak warto się dodatkowo zabezpieczyć poprzez włączenie wspomnianej opcji blokującej otrzymywanie wiadomości od nieznajomych, co powinno ograniczyć ryzyko wystąpienia podobnych sytuacji w przyszłości.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami