Football Manager 2019 otrzyma system weryfikacji VAR

Oraz technologię goal-line.

Deweloperzy ze Sports Interactive ujawnili szczegóły na temat nowości, które pojawią się w Football Manager 2019. Tegoroczna odsłona cyklu piłkarskich menedżerów otrzyma między innymi system VAR.

Tak jak w rzeczywistości, weryfikacja za pomocą powtórek wideo rozstrzygnie kontrowersyjne sytuacje. Wirtualny sędzia podbiegnie do linii bocznej, by na podstawie filmu z kamer podjąć ostateczną decyzję wobec spornych akcji.

Twórcy zaimplementują również goal-line, czyli technologię sprawdzającą, czy zawodnicy zdobyli gola. Na ekranie wyświetli się symulacja wskazująca, czy futbolówka faktycznie przekroczyła linię bramkową.

Oba rozwiązania wpłyną do pewnego stopnia na rozgrywkę. Na konferencjach pomeczowych gracz zostanie zapytany o sytuacje, które wymagały weryfikacji. Te wydarzenia odnotują też dziennikarze i użytkownicy mediów społecznościowych - autorzy produkcji chcą odtworzyć znane z rzeczywistości dyskusje wokół kontrowersji.

Warto zaznaczyć, że VAR nie pojawił się w FIFA 19 i najpewniej nie trafi do przyszłych odsłon cyklu. EA Sports tłumaczy, że nie jest potrzebny, ponieważ gry nie podejmują złych decyzji. System nie zwiększyłby też realizmu, jako że w prawdziwej piłce nie jest powszechny.

Football Manager 2019 zadebiutuje 2 listopada na PC, iOS i Androidzie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami