Jake Middleton - były inżynier NASA - w serwisie Kickstarter uruchomił zbiórkę pieniędzy na stworzenie specjalnej modyfikacji padów do konsol PS4 i Xbox One o nazwie MEGA-one.

Przygotowywana przystawka wyróżnia się między innymi nietypowym wyglądem. W prototypowej wersji do kontrolera doczepia się dużych rozmiarów egzoszkielet zbudowany z aluminium wykorzystywanego w lotnictwie.

Gadżet wyposażono w generator drgań o przemysłowej jakości. Do tego silniczek, który jest nawet 500-krotnie silniejszy od odpowiedników stosowanych w standardowych modelach padów od PS4 i Xbox One.

Middleton podkreśla, że dzięki wspomnianym podzespołom wibracje są silniejsze. Zapewnia, że podczas zabawy z MEGA-one gracz odczuje każdy wystrzelony pocisk, a w trakcie wchodzenia w zakręty samochodem, ręce będą szarpane z lewej na prawą stronę.

01
Modyfikację wyposażono w specjalny generator wibracji i silniczek

Modyfikację można podobno w bardzo prosty sposób zdjąć, a cały proces trwa około 10 sekund. Poza tym zaimplementowano przełącznik pozwalający dostosować nasilenie drgań do preferencji danego użytkownika.

Aby ukończyć sprzęt i rozpocząć szerszą produkcję, były inżynier NASA potrzebuje łącznie 7,46 tysięcy dolarów. Wydaje się, że zgromadzi taką kwotę - dotychczas zebrał 2,90 tysięcy dolarów, zaś do końca akcji pozostały 43 dni.

Premierę zaplanowano na lutego 2019 roku. Urządzenie trafi do sprzedaży w dwóch wariantach - kosztującym 135 dolarów (około 500 zł) do samodzielnego złożenia i wycenionym na 199 dolarów (około 735 zł) gotowym do użycia po wyjęciu z pudełka.

Reklama

Powiązane gry

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki